Obiady w stołówce nie muszą być złe!

Każdy rodzic wie, jak bardzo ważną sprawą w życiu dziecka jest zdrowa dieta. To, co jemy, wpływa na nasze zdrowie, odporność, samopoczucie. Zaplanowanie pełnowartościowych posiłków nie jest jednak wcale tak łatwą sprawą. Nie dość, że wymaga odpowiedniej wiedzy, to jeszcze pochłania wiele czasu i energii. Moglibyśmy odpuścić sobie gotowanie obiadów i wykupić dziecku obiady w szkole, ale… niekoniecznie mamy z nimi dobre skojarzenia.

Obiady w stołówce – czyste zło?

Ciężko nam zaufać, że komuś obcemu też może zależeć na tym, aby nasze dziecko zdrowo się rozwijało. Tym bardziej trudno nam obdarzyć zaufaniem kogoś, kto przygotowuje obiady dla szkół. Wokół tego tematu narosło dużo mitów, czemu nie sprzyjają niezbyt miłe wspomnienia z naszej edukacji. Pamiętamy jeszcze niedoprawione i mało smaczne jedzenie ze szkolnej stołówki. Ale to nie musi tak wyglądać – obiady w szkole mogą być zdrowe i smaczne! Zwłaszcza wtedy, gdy przygotowują je zaangażowani specjaliści. Oni zadbają zarówno o smak, jak i o zbilansowanie posiłku. Obiad w szkole może składać się z kaszy czy ryżu, dużej ilości warzyw i dobrej jakości mięsa. Co więcej – może być przyrządzony tak, że nasze dziecko zje go z apetytem.

Oszczędność czasu

Profesjonalny catering dla szkół zadba o to, aby dieta dziecka była pełnowartościowa i smaczna. Jednocześnie taka opcja wcale nie musi być droga – cena obiadu w szkole nie musi odbiegać od kosztu posiłku przygotowanego w domu. A przecież to duża oszczędność czasu – nie musimy się przejmować planowaniem i gotowaniem obiadu, nie martwimy się, czy na pewno jest zbilansowany. Szkoła, która korzysta z cateringu, nie musi ponosić kosztów wyposażenia kuchni i zatrudniania pracowników, więc także na tym korzysta. A wybór dobrej firmy zagwarantuje każdej placówce zadowolonych rodziców.

Firma cateringowa – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zobaczmy przykładowe menu. To już dużo nam powie o firmie. Menu, które opiera się na mącznych produktach, a warzywa pojawiają się w nim od święta, nie powinno budzić naszego zaufania. Poczytajmy o składnikach, z jakich przygotowywane są posiłki. Powinny być ekologiczne i w pełni naturalne. Na takich produktach opiera się na przykład menu firmy Almaverde. Zapoznajmy się z opiniami o firmie. A następnie… dokonajmy najlepszego możliwego wyboru.