Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!

Nadeszła wiosna, a wraz z nią pozbywamy się warstw grubych swetrów, płaszczy i szerokich spodni. Wzrost temperatury sprzyja odsłanianiu ciała, a tym samym wszyscy zostają ogarnięci szałem odchudzania. Nagle uświadamiamy sobie, że już niedługo założymy kostiumy kąpielowe i będziemy eksponować nasze ciało, które przez okres zimowy nieco odpoczywało. Podjadanie, brak ruchu, ciężkostrawne, zimowe posiłki oraz brak warzyw i owoców w diecie na pewno dały się we znaki. Tu trochę przybyło, tam trochę obwisło.

Pozbądź się kilogramów

Jak pozbyć się nadprogramowych kilogramów, które niestety udało nam się zgromadzić zimą? Przede wszystkim nie należy zwariować na punkcie odchudzania i od razu stosować drastycznych diet. Przede wszystkim zacznijmy od lekkostrawnej diety oraz zwiększenia ilości aktywności fizycznej w naszym życiu. Dieta powinna się opierać na spożywaniu 5-6 dziennie lekkich posiłków, których głównymi składnikami będą owoce i warzywa. Wiosną na straganach możemy spotkać wspaniałe nowalijki w postaci świeżego szpinaku, botwiny, rzodkiewki, kalarepy. Korzystajmy z dobroci natury i sezonowych produktów, które nam oferuje. Są one nie tylko pyszne, ale i zdrowe, gdyż obfitują w witaminy oraz składniki mineralne.

Regularne spożywanie posiłków

Warto jeść regularnie, w równych odstępach czasu, wtedy przyzwyczaimy organizm do pewnych nawyków i zwiększymy jego metabolizm. Jedzmy dużo jogurtów, produktów bogatych w błonnik. Unikajmy soli, tłuszczów, cukru. Ale wszystko w granicach rozsądku! Pijmy też dużo wody mineralnej i zielonej herbaty, aby oczyścić nasz organizm z toksyn nagromadzonych jesienią i zimą. Ponadto ruch, ruch i jeszcze raz ruch! Wyższe temperatury i zieleń wkoło zachęcają wręcz do biegania, jeżdżenia na rowerze, czy rolkach. Wybierzmy ulubioną formę aktywności fizycznej i dwa-trzy razy w tygodniu ćwiczmy na świeżym powietrzu. Stosując się do tych dwóch prostych i dobrze znanych zasad: lekkostrawna dieta i ćwiczenia, możemy z łatwością pozbyć się zimowych kilogramów i przestawić nasz organizm na wiosenny tryb życia.